הדרך הטובה ביותר להתגרש בקלות ונכון

גישור גירושין הוא הדרך שלכם להציל את עצמכם. את בני המשפחה שלכם, את הכסף שלכם, את הילדים שלכם, את הנפש שלכם.

היום חלק גדול מהאנשים נכנעים לעריצות הפחד. שזה אותו מידע שמוסרים לכם היועצים, בד"כ היועצים המשפטיים, שמספרים לכם שבמידה שלא תפעלו בצורה לוחמנית, אגרסיבית, דרך בתי משפט, דרך איסוף חומרים ולא תראו בבן זוג שלכם, זה שהייתם נשואים לו כמה שנים לפחות, את האויב הגרוע ביותר - זה יהיה סוף העולם. והכל יגמר, ותגעו והנזק יהיה בלתי הפיך. וזה בדיוק להפך: הדבר היחיד שיהיה בלתי הפיך זה שכר הטרחה שתשלמו. ורוב האנשים לא מבינים איזה נזק הפחד הזה גורם, לכם, למי שמתגרש ולילדים שלכם. צפו בסרטון המכיל את כל המידע.

בעקבות סרטון ההדרכה שעלה לאוויר, ראיינו את יניב שוורצמן המגשר על הליך גישור בגירושין.

יניב שלום, מה זה גישור גירושין?

גישור גירושין זה הליך שבו זוג שרוצה להתגרש עובר הליך גירושין בצורה הטובה ביותר עבור  הבעל והאישה. בהליך הגישור גירושין כל אחד מהצדדים משיג את מה שהוא רוצה מבלי לוותר לצד השני. זאת מבלי לפגוע בילדים, בעלות זולה מאוד ובתהליך שלוקח פחות מחודש ימים. אני חייב להוסיף שהחשוב  ביתרונות הגישור בהליך גירושין, הוא שהליך הגירושין בגישור שמונע נזק בלתי הפיך לילדים ולבני הזוג ומאפשר להם לקבל את המשבר הריגשי והנפשי שהם עוברים בצורה הטובה ביותר.

הליך הגישור גירושין הוא הליך פשוט אשר מאפשר לצדדים להחליט כיצד הכי נוח להם להתגרש. הן מבחינת אורך המפגשים הנע בין שעתיים לשלוש לכל מפגש. והן מבחינת מועדי המפגשים בהם ניתן לתאם כל שעה הנוחה לשני הצדדים. בגישור בהליך גירושין הצדדים מבינים שיש מבוגר אחראי שחושב על טובתם ועוזר להם ומלווה אותם לפי הצורך שלהם.

 איך מתנהל הליך גישור גירושין?

כדי להבין את מה שקורה בחדר הגישור צריך להבין את הרקע המקדים להגעת בני הזוג לגישור בהליך גירושין. אני יודע שצדדים רבים חוששים להגיע לחדר הגישור בגלל שאינם מבינים שחדר הגישור הוא המקום היחיד בכל הליך הגירושין שיאפשר להם הלכה למעשה, לכעוס, לצעוק, להילחם, לבכות ולהוציא כל מה שיש להם להוציא. ובסוף גם לקבל את מה שהם רוצים באמת. מדובר במקום היחיד שיאפשר להם מצד אחד להרגיש מוגנים ומצד שני לפתח תהליך שבו בסופו של דבר כל אחד מבני הזוג יקבל את מה שהוא מבקש.

בגישור גירושין, המגשר שהוא מומחה לתקשורת ולתהליכים בין אישיים, יודע להעביר את הצדדים מהמקום הריגשי המאוד חשוב, למקום של האינטרס. מזווית ראיה של האינטרס העצמי של בן הזוג,  כל צד עושה את הבחירה הטובה  ביותר עבורו כדי להמשיך בחיים הלאה. המגשר עושה זאת בעזרת סדרה של מפגשים עם שני בני הזוג ביחד ועם כל אחד מהם לחוד בהתאם לאופי הצדדים. המגשר יודע לגעת יחד עם הבעל והאישה בנושאים החשובים להם.

האם הליך הגישור גירושין מקובל על בית המשפט?

בתי המשפט מכירים בכל הסכם גישור המגיע לאחר הליך גישור. למעשה בתי המשפט מהווים חותמת רשמית על ההסכמות עליהן הגיעו הצדדים במסגרת הגישור  בהליך הגירושין בגישור. זאת גם הסיבה שאין צורך בפניה מוקדמת לבתי משפט לפני פניה להליך גישור גירושין. זאת גם אחת הסיבות לכך שאין צורך בשלב מוקדם של הליך הגירושין, לפנות לעורכי דין.

האם אתה חושב שלא צריך עורך דין לגירושין?

מניסיוני ארוך השנים ראוי לפנות לשעת ייעוץ אצל עורך דין המתמחים בענייני משפחה רק לאחר פניה להליך הגישור ובירור האינטרסים האמיתיים של כל אחד מבני הזוג. הידע המשפטי של עורכי הדין הוא מידע חשוב בדומה למידע ממומחים אחרים כמו כלכלנים, פסיכולוגים של ילדים ויועצים שונים נוספים. אני ממליץ להתייעץ עם מגשר בטרם פניה אל נותני שירות חיצוניים לרבות עורכי דין. בעברי הופעתי רבות בבתי המשפט כעורך דין, ואני מודע לקושי בו מצוי עורך דין שמגיע אליו תיק משפטי בו עליו לייעץ עצה שיכולה להועיל ללקוח אך עלולה להיות מנוגדת לאינטרס הכלכלי של העורך דין. על מנת ולמנוע את ניגוד האינטרסים בין הלקוח לעורך הדין אני ממליץ תמיד להתחיל מפגישה דיסקרטית עם המגשר (לא חייבים עם הצד השני) וזאת כדי להבין איך לפעול בצורה הטובה ביותר עבורכם.

זה לא יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי?

אני מודע לכך שהדבר נראה טוב מדי מכדי להיות אמיתי אולם ב-95% ממאות המקרים שהגיעו אלינו, אני וצוות המגשרים של הבית לגישור ויישוב סכסוכים, הצלחנו להגיע להסכם גירושין שהיה הטוב ביותר לשני  הצדדים .

מה קורה לילדים בהליך גירושין ואיך אפשר לעזור להם?

ילדים חווים משבר נפשי וריגשי גדול מאוד בשל פרידת ההורים. קיימים בעולם מאות מחקרים אשר מצביעים על כך שלילדים להורים שעברו הליך גירושין מכוער בבתי משפט,  נגרם נזק בלתי הפיך הן ברמת הלימודים שלהם בכך שהם הפכו לתלמידים גרועים בעלי בעיות אלימות ומשמעת קשות. כמו כן הוכח שילדים שהורים התגרשו בבתי משפט בהליך קשה ומכוער, הם חסרים ביכולות להנהיג ושיש להם פגיעה בקשרים החברתיים בהווה במוסד הלימודי והן בעתיד עם בני זוגם כשיגדלו.

לעומת זאת ילדים להורים שעברו את הליך הגירושין במסגרת הליך גישור גירושין, חווים את המשבר באופן מופחת, מרוכך ומבוקר. על כן הנזקים שנגרמים להם קטנים לאין שיעור מאצל אלו שעשו טעות והלכו להילחם בהורה של ילדיהם בית המשפט.

אני מפציר בכל הורה שמתכוון להתגרש, להתייעץ עם מומחים מתחומים שונים טרם תחילת הגירושין ובעיקר לפנות למגשר שיעזור וילווה אותו.

איך בוחרים מגשר לגישור גירושין?

כדי לבחור מגשר שיעזור לך בצורה הטובה ביותר, עליך לוודא כי הוא בעל הידע, המקצועיות והניסיון הטובים ביותר. השיטה הטובה ביותר לדעת שהמגשר הוא המגשר הנכון עבורך, היא לקבל המלצות ממכרים וחברים. מאוד חשוב מאוד שהמגשר יהיה זמין וקרוב אל מקום מגורייך כדי שיוכל תת לך מענה מהיר ומיידי.

הבית לגישור ויישוב סכסוכים הוא המקום היחידי בישראל שמוודא עבורכם שהמגשר הוא הטוב ביותר ושהוא עומד בכללי האתיקה והמקצועיות הנדרשים וכמו כן דואג לספק לכם שירותי גישור קרוב לבית.

אני מאוד ממליץ לוודא גם שלמגשר יש ביטוח מגשר בתוקף.

כמה זמן לוקח גישור גירושין?

כל הליך הגירושין בגישור לוקח בין 10 ל- 15 שעות המחולקות לארבע עד חמש פגישות בחדר  הגישור. ביחס לאלטרנטיבות האחרות מדובר בזמן זניח. זוג שמתחיל היום הליך גירושין בגישור, יגיע בערך בעוד חודש עם הסכם גירושין ביד לבית המשפט ויתגרש באופן פורמאלי.

כמה עולה הליך גירושין בגישור?

הליך גירושין בגישור עולה  בין 300 ל- 600 ש"ח לשעה לכל צד בהתאם לניסיונו ומקצועיותו של המגשר.

יש לי עצה חשובה בנושא הזה. ישנם מגשרים שמחייבים עבור כתיבת הסכם הגירושין מעבר לעלות שעת הגישור. אני ממליץ בחום שלא לשלם תוספת עבור הכנת הסכם אלא לשלם רק עבור שעות עבודה של המגשר בפועל.

מאחר והצוות שלי בבית לגישור ויישוב סכסוכים, מנוסה מאוד בתחום הגירושין בגישור, תוכלו להנות מחסכון כספי רב.

ספר חוויה שהייתה לך בחדר הגישור בגישור גירושין?

הגיעו אלי בני זוג לחדר הגישור וכל מה שהם עשו בפגישה הראשונה היה לצעוק ולהאשים את בן הזוג השני, תוך שהם מאיימים אחד על השני במלחמת חורמה. עיקר המלחמה בין הצדדים הייה בנוגע לשני הילדים הקטנים שלהם (בני 5 ו- 12) בני הזוג שיצאו חסרי תקווה מהפגישה הראשונה, הגיעו  לאחר  ארבעה מפגשים נוספים להסכם גירושין סופי, אשר נתן לכל אחד מהם את אשר רצה וזעק בפגישה הראשונה. היום לאחר שחלפו שלוש שנים, אני בקשר עם בני הזוג ומעודכן שהם מצליחים לגדל את שני ילדיהם באהבה ובכבוד הדדי.

מתי אפשר להגיע לגישור גירושין?

אפשר וכדאי להגיע להליך גירושין בגישור, מיד לאחר שאחד מבני הזוג הגיע להחלטה לסיים את הנישואין או אפילו בשלב שהרעיון להתגרש עולה על הפרק. בצורה זאת יוכלו הצדדים להגיע לפתרון המהיר, הטוב והזול ביותר.

אם זאת במידה והנך נמצא/ת בהליך גירושין בבית המשפט או שהנך מלווה על ידי עורך דין. עדיין אפשרי ומומלץ לנסות ולהקטין את הנזקים העתידיים על ידי פניה להליך גירושין בגישור, גם לאחר שהתחילו הליכים משפטיים.

למעבר למדריך המלא למתגרש החכם לחצו כאן

אין תגובות

פרסם תגובה

*

עקבו אחרינו

 
usarussiaisrael

האם אתה רוצה ייעוץ נוסף חינם?

גישור גירושין להתגרש ולקבל את המקסימום

פרטיך לא יעברו לאף גורם שלישי

סגור חלון

החלטת להיפרד?
את/ה רוצה להתגרש מהר ועם כמה שפחות בעיות?
רוצה לסיים את הגירושין בכמה שפחות עלויות?
רוצה למנוע נזקים קשים לילדים?

רק גישור גירושין !!!

  • מזונות ומדור / הוצאות ילדים
  • משמורת וחינוך ילדים
  • הסדרי ראיה / זמני שהות
  • הסכמי גירושין
  • רכוש